Základní škola a Mateřská škola Horní Město
Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Oznámení o výši úplaty za předškolní vzdělávání

Oznámení o výši úplaty za předškolní vzděláváníNa základě § 123 odst. 4 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „školský zákon“),a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „školský zákon“), s účinností od 1.1.2024 stanovuje výši úplaty za předškolní vzdělávání zřizovatel školy.

Měsíční výše úplaty za předškolní vzdělávání v mateřské škole pro školní rok 2024/2025 zůstává v stejné výši jako v předcházejícím školním roce tj. 400,- Kč. 

Nově s účinností k 1.1.2024 dochází k rozšíření možného osvobození od úplaty nebo snížení úplaty za předškolní vzdělávání o rodiny pobírající přídavek na dítě. O osvobození bude možné žádat od začátku školního roku 2024/25, tzn. od 1.9.2024, pokud zákonný zástupce prokáže řediteli školského zařízení, že pobírá přídavky na dítě. Tuto skutečnost prokáže zákonný zástupce „Oznámením o přiznání dávky státní sociální podpory – přídavek na dítě“.